Hubněte ve dvou!

1. července 2008 v 11:20 | Mrs. Susie |  Hubnutí
Kdy se vyplatí porozhlédnout se po okolí a získat spojence?
Kdy se vyplatí porozhlédnout se po okolí a získat spojence?
Nechce se vám hubnout sólo? Opatřete si parťáka. A rozhodně to nemusí být jen váš milovaný. Dobrý spojenec je obvykle kamarádka. Nebo, světe div se, tchyně.

Jestliže v boji s kilogramy spojíte s někým síly, získáte jednu obrovskou výhodu. Motivaci. Jen pozor, aby se ve výsledku neotáčela proti vám. Nesmíte ztratit nadhled a dobrou náladu, i kdyby­ spojenec dosahoval lepších výsledků.

Domácí spolubojovník

Proč ho získat: Protože je mnohem jednodušší, když na jiný systém stravování přejde celá domácnost. Zásobování a vaře­ní je snazší, nehledě na to, že když jste všichni na jedné lodi, můžete veškerá lákadla směle hodit přes palubu (z lednice a spižírny).
Není nic bolestnějšího, než když po týdnu snažení chroustáte zeleninový salát a naproti přes stůl do sebe cpe diety se neúčastnící člen rodiny nějakou kalorickou dobrotu. Váš vztah se novými aktivitami ve dvou přímo resuscituje. Uvidíte, kolik zažijete legrace a o kolik si budete blíž, když se například společně pustíte do nějakého sportu.
V čem je problém: Až pětašedesát procent mužů je na slovo 'dieta' z úst své partnerky silně alergických. Často je to tím, že ženy o jídle neustále mluví a jen málokdy se dokáží pořádně najíst, aniž by to provázely povzdechy na adresu své linie. To chlapi upřímně nesnášejí.
S přístupnějšími jedinci se pokuste domlu­vit, třeba je získáte pro společné hubnutí na rovinu. Pokud to nevidíte nadějně, použijte lsti - vy sama přece dobře víte, že změna jídelníčku na zdravější variantu je hlavně ve vašich­ rukou. Jestliže s vámi nikdo další v rodině hubnout nechce­, požádejte ostatní, aby vás nepřemlouvali a nelákali k porušování diety a raději vám byli oporou.

Vlastní matka

Proč ji získat: Protože, ruku na srdce­, na ni v posledních letech nemáte zrovna moc času. Nebo nervy… Společným sportováním získáte nové téma­ k rozhovoru a hlavně báječnou příle­žitost vídat se na neutrálním území. Je docela možné, že svou matku uvidíte v úplně jiném světle.
V zápřahu také nesti­hne do detailu pitvat váš život, což je obvykle ten největší problém. Budete ovšem muset snést nikdy neutuchající starost o vaše zdraví a s ní i poznámky typu: "Aby ses neuhnala, holčičko." Nebo "Honem si na sebe vezmi bundu, ať nenastydneš." Pří-padně donebevolající: "Umyla ses pořádně ve sprše?"
V čem je problém: Dcery jsou matkám často podobné. Při pohledu na tu svou můžete propadnout panice­, jak asi budete vypadat za pár let. Ale pozor. Co když je to úplně obráceně a maminka vypadá líp než vy? To je snad dostatečně silný motiv na sobě zapracovat. Pokud se jedná dokonce o tchyni, tento efekt se ještě­ násobí.

Kamarádka k nezaplacení

Proč ji získat: Opravdová kamarádka vám bude přát úspěch, i kdyby­ ji vedle toho­ hryzalo, že ona sama tolik úspěš­ná není. Naplánujte si společnou odměnu­. Který butik vypleníte, až dosáh­nete vysně­né konfekční velikosti?
S kamarádkou se dá ve dvojici podnikat celá spousta aktivit, většinou je ochotná udělat si na realizaci hubnoucího plánu čas i několikrát v týdnu. Až vám budou docházet síly nebo elán, dostaví se impuls: Přece ji nezklamu. Sotva necháte kamarádku na holičkách, nakonec se přece­ jen vykopete k akci.
Věděli jste, že slavná zpěvačka Helena Vondráčková cvičí v posilovně, kterou si zřídila ve sklepě, s jednou ze svých nejlepších kamarádek - daňovou poradkyní Marcelou? A nejen to. Vyrážejí společně na kola, na běžky nebo se psy na cvičák.
V čem je problém: Jedině v účtech za telefon. Budete chtít všechno podrobně konzultovat, glykemickým indexem počínaje a vlivem bílkovin na trávení konče­, a to se určitě prodraží. Dietní krize, které určitě přijdou, se vám však svorně podaří překonat, i kdybyste měla telefonovat o pomoc s mobilem u hlavy strčené do lůna ledničky. Ve dvě ráno.

Kolegyně z kanceláře

Proč ji získat: Trávíte spolu velmi mnoho času, takže není vůbec špatný nápad spojit síly­ v úsilí o štíhlé křivky. Společně tak můžete čelit všem nástrahám, které v kanceláři číhají. Bonbonům na talířku, ochutnávkám dobrot, které přinesly ostatní kolegyně, kalorickým nápojům z automatu nebo bagetám nastraženým hned poblíž recepce.
Dvoje oči víc vidí - určitě se vám v jídelně podaří vybrat nejméně kalorické menu a navzájem se podpořit i v tom, že se do patra nevrátíte výtahem, ale pěkně pěšky po schodech. Mimochodem… Kolegyně nerovná se vždycky kamarádka. Také v tomto případě bude vaše motivace velmi silná. Ten skvělý jarní kostýmek si zkrátka musíte koupit dřív!
V čem je problém: Zvolte takovou kolegyni-kamarádku, o které víte, že váš záměr neroz­troubí mezi ostatní. Neustálý příval poznámek z okolí je to poslední, co potřebujete.

Užitečný čtvernožec

Proč ho získat: Protože svižná třicetiminutová chůze šest dní v týdnu může o několik centimetrů zmenšit obvod vašeho pasu a význam­ně omezit riziko metabolického syndro­mu, souvisejícího s nadváhou. Nedávno o tom informovala nová lékařská studie.
"Chůze vám pomůže s nadváhou i bez změny jídelníčku," vzkazuje Johanna Johnsonová, vedoucí výzkumného týmu z Dukeovy univerzity v Severní Karolíně. To je důležité zjištění pro všechny, kdo nemají dostatečně silnou vůli, aby drželi dietu. Takže vezměte vodítko a konec šizení­ procházek rychlým okruhem kolem paneláku.
V čem je problém: Možná ještě nemáte pejska… Tak vynechte pasáž o vodítku a na třicetiminutovou svižnou procházku denně se zkrátka vypravte sami. Však ono to bez spojen­ce taky půjde!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama